Mufele egale de compresiune PEHD sunt elemente esențiale pentru îmbinarea rapidă și sigură a țevilor din polietilenă. Acestea sunt fabricate din polietilenă de înaltă densitate (PEHD), asigurând o rezistență ridicată la presiune și durabilitate în timp.
Datorită designului cu sistem de compresiune, mufele permit o etanșare perfectă fără a necesita scule speciale. Sunt ideale pentru utilizare în sisteme de irigații, rețele de apă potabilă și instalații industriale sub presiune de până la 10 atm.
Gama include dimensiuni de la 20 mm la 110 mm, oferind soluții optime pentru diverse aplicații agricole, industriale și rezidențiale.
✔ 20 mm - 32 mm – Potrivite pentru sisteme de irigații locale și conducte de mic diametru
✔ 40 mm - 63 mm – Recomandate pentru rețele de apă agricole și industriale
✔ 75 mm - 110 mm – Utilizate în instalații de apă de mare capacitate
Beneficii:
✔ Construcție robustă din PEHD rezistent la UV și factori chimici
✔ Instalare simplă prin compresiune, fără scule suplimentare
✔ Etanșare optimă datorită garniturilor elastice integrate
✔ Durabilitate ridicată și rezistență la temperaturi extreme
Mufele egale de compresiune PEHD sunt soluția ideală pentru orice rețea de apă și irigații, oferind un raport excelent între preț, calitate și durabilitate.